Kancelaria reprezentuje Miasto Olsztyn w sporze z FCC Construcción S.A.

Mając na względzie liczne zapytania ze strony mediów, potwierdzamy publiczną już informację, że Olsztyn wystąpił z powództwem wzajemnym w sporze z FCC Construcción S.A. dotyczącym rozliczenia projektu tramwajowego” – wskazuje mec. Marcin Skromak, Główny Partner Zarządzający Kancelarii.

Postępowanie toczące się przed Sądem Okręgowym w Olsztynie obejmuje roszczenia FCC Construcción S.A. przekraczające 300 milionów złotych oraz roszczenia wzajemne Miasta Olsztyn przekraczające, w zależności od wariantu ujętego w pozwie, 37 mln lub 120 milionów złotych. Olsztyński projekt tramwajowy toczył się ze zmiennym powodzeniem. W 2011 roku Miasto podpisało umowę z hiszpańskim wykonawcą FCC Construcción S.A., z którym zerwało kontrakt w sierpniu 2013 roku.

Od września 2013 roku obsługę prawną dokończenia projektu tramwajowego wykonuje nasza Kancelaria. Projekt udało się zakończyć – z udziałem nowych wykonawców – w grudniu 2015 roku, kiedy to po 50 latach tramwaje powróciły do Olsztyna. W międzyczasie firma FCC Construcción S.A. wystąpiła z roszczeniami do Miasta. Olsztyn, reprezentowany przez prawników Kancelarii, zdecydowanie odrzuca roszczenia FCC, jak również domaga się zapłaty za zwiększone koszty dokończenia robót.

O wszelkie informacje związane z toczącym się postępowaniem proszę zwracać się bezpośrednio do Urzędu Miasta Olsztyna. Kancelaria nie udziela informacji o szczegółach postępowania.